خرید ماینر

0
ماینر چیست؟ +ویدئو

ماینر چیست؟ +ویدئو

چهارشنبه 4 دی 1398
| 10109

شاید این روزها درباره ارزهای دیجیتال علی الخصوص بیت کوین، استخراج بیت کوین، خرید بیت کوین و یا سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال موضوعات زیادی را شنیده باشید.در این مقاله قصد داریم به توضیح درباره ماینر بیت کوین و طریقه خرید ماینر از سایت پارسیان ماینر بپردازیم. 

 


اما بیت کوین چیست و چگونه می توان آن را به دست آورد؟بیت‌کوین یک ارز دیجیتال است و انتشار آن در دست یک سازمان، شرکت یا دولت خاص نیست. شبکه بیت‌کوین غیرمتمرکز است و هزاران کامپیوتر و دستگاه استخراج در سرتاسر دنیا، وظیفه پردازش تراکنش‌ها و تولید بیت‌کوین‌های جدید را بر عهده دارند.

بیت کوین اولین و موفق ترین ارز دیجیتال غیرمتمرکز موجود در بازار ارزهای دیجیتال است که چندی پیش 11 ساله شد. قیمت بیت کوین در حالیکه 11 سال از تولد آن می گذرد رشد چشمگیری داشته است و سالانه مقدار زیادی به ارزش آن افزوده شده است. طبق آمار، این ارز دیجیتال موفق ترین دارایی کل تاریخ بوده است، یعنی هیچ دارایی دیگری نتواسته در این بازه ی کوتاه، تا این حد رشد داشته باشد و در بیش از 80 درصد روزهای موجودیتش سودآور باشد. 
 

 

 


چگونه بیت کوین دریافت کنیم؟


این ارز دیجیتال ارزش مشخصی دارد و قیمت بیت کوین به صورت جهانی می باشد و دارای نوسانات بسیار است.در واقع، خرید بیت کوین و فروش آن در صرافی ارز دیجیتال های مختلف هستند که قیمت را مشخص می کنند. 

از راه های به دست آوردن بیت کوین می توان به روش های متعددی اشاره کرد. از جمله آن ها که اخیرا در ایران هم به دلیل قیمت بالای دلار و سودآوری آن بسیار محبوب شده است، استخراج بیت کوین است. استخراج‌کنندگان با استخراج بیت‌کوین، مقداری بیت‌کوین بدست می‌آورند و می‌توانند آنرا بفروشند و پول رایج کشورشان را دریافت کنند.

روش دیگر این است که با مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال، اقدام به خرید بیت کوین کنید که در این باره به طور مفصل در مقالات سایت پارسیان ارز توضیح داده ایم.
 


استخراج بیت‌کوین چیست؟


دستگاه ماینر

به فرایند تولید بیت‌کوین و پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین، استخراج یا ماینینگ گفته می‌شود. البته این تعریف بسیار ساده و پیش پا افتاده‌ای از استخراج است.
 


ماینر چیست؟


ماینر چیست

برای استخراج این ارز دیجیتال، باید از یک دستگاه ماینر استفاده کنید که به آن اسیک یا ASIC که مختصر شده کلمه "مدارهای مجتمع با کاربرد خاص" است نیز می گویند. ماینر بیت کوین اصطلاحا به دستگاه هایی گفته می شود که مخصوص استخراج بیت کوین است و انواع بسیار گوناگونی دارند. 

 


درآمد ماینر چگونه محاسبه می شود؟


خرید ماینر

بیت کوین‌ها در واحد هایی به نام بلاک توسط ماینر ها استخراج می‌شوند.

در حال حاضر پاداش استخراج هر بلاک، 12.5 بیت ‌کوین است. بنابراین وقتی تراکنش‌ها در یک بلاک جای می‌گیرند و بلاک استخراج می‌شوند، به استخراج‌کنندگانی که در استخراج آن بلاک نقش داشتند 12.5 بیت‌کوین می‌رسد.

این 12.5 بیت ‌کوین بین ماینرها تقسیم می‌شود. درسال 2009 میلادی که استخراج بیت کوین تازه شروع می‌شد، پاداش هر بلاک در حدود 50 بیت کوین بود. و در سال 2012 این پاداش به 25 بیت‌کوین کاهش یافت. با این وجود هر 4 سال یکبار پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین به نصف خواهد رسید.

گفتنی است که پس از هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین که در اواخر ماه اردیبهشت سال آینده(2020) اتفاق می افتد، پس از استخراج هر بلاک، پاداش استخراج از 12.5 بیت کوین به 6.25 بیت کوین کاهش می یابد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مقاله "آیا هاوینگ بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد؟" مراجعه نمایید.

با توجه به قدرت پردازش بسیار زیادی که برای استخراج یک بلاک از بلاک‌چین بیت‌کوین نیاز است، ماینرها به گروه‌های استخراج ارز دیجیتال می‌پیوندند تا با مشارکت همدیگر، بتوانند بلاک‌های بیشتری استخراج کنند. به این گروه‌های استخراج، اصطلاحا استخر (Pool) گفته می‌شود.

مطالب مرتبط: ۱۱ استخر برتر ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹
 


چرا استخراج هر بلاک بیت کوین، پاداش دارد؟استخراج کنندگان یا همان ماینر بیت کوین علاوه بر پاداش 12.5 بیت کوین گه برای اسخراج یک بلاک می گیرند،با تایید هر تراکنش و الحاق آنها به بلاک چین، بیت کوین دریافت می کنند.

می توان گفت که مهم ترین نقش و وظیفه هر ماینر تایید تراکنش انجام گرفته ی قبلی در بستر بلاکچین است که مانع از "دوبار خرج شدن بیت کوین" می شود که به آن حمله 51 درصدی بیت کوین می گویند.

برای کسب اطلاعات دقیق ر این باره به مقاله "حمله 51 درصدی بیت کوین چیست" مراجعه فرمایید.

هر چه تعداد ماینرهای شبکه بیت کوین بیشتر شود، امنیت بلاک چین آن نیز بالاتر رفته و غیرقابل نفوذتر می گردد. به این دلیل است که ماینر بیت کوین در شبکه بلاک چین نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
 

 

انتخاب و خرید ماینر مناسب


اکنون که می دانیم ماینر چیست و فرآیند استخراج چگونه انجام می پذیرد، به برسی تولیدکنندگان و بهترین دستگاه ماینر با الگوریتم SHA-256 که الگوریتم استخراج بیت کوین و بیت کوین کوین کش است، خواهیم پرداخت. 

برندهای مختلفی از جمله بیت مین (Bitmain)، واتس ماینر  (Whats miner)، ای بنگ (Ebang)،اینوسیلیکون (Innosilicon)، کنان (Canaan)، چیتا ماینر(Cheetah miner) و ... وجود دارند که این نوع دستگاه ماینر را تولید می کنند. درآمد ماینر به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به هش ریت (نرخ هش)، قیمت بیت کوین و قیمت دلار اشاره کرد. برای مثال دستگاه ماینر S9 که ساخته شرکت بیت مین با هش ریت 14.5 تراهش است، در حال حاضر که قیمت بیت کوین 7200 دلار است، درآمدی حدود 60 دلار یا حدود 800 هزار تومان دارد.

جهت استعلام قیمت دستگاه ماینر می توانید در سایت، برروی نام هر دستگاه کلیک کنید و همچنین برای خرید ماینر در سایت ثبت نام کنید و خرید خود را با امنیت و سرعت انجام دهید. همچنین برای دریافت مشاوره می توانید با قسمت پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

برای انتخاب بهترین دستگاه ماینر و دریافت لیستی از پردرآمدترین دستگاه ها در سال 2019 به این مقاله مراجعه فرمایید: بهترین دستگاه های ماینر در سال 2019

البته باید به این موضوع اشاره کرد که اکثر افراد فکر می کنند که استخراج بیت کوین کاری بسیار ساده است و هزینه ای ندارد. اگرچه دستگاه ماینر برای شروع به کار تنها به برق و اینترنت نیاز دارد، اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، شرایط نگهداری و چالش هایی است که با آن روبه رو خواهیم شد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله هزینه ها و چالش های ماینینگ مراجعه فرمایید. 

  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید