خرید ماینر

0
افزایش فشار چین به ماینرهای بیت کوین

افزایش فشار چین به ماینرهای بیت کوین

سه شنبه 10 دی 1398
| 2770

از آنجا که فصل خشک در حال نزدیک شدن است، ممکن است ماینرهای چینی در استان سیچوان، مجبور به کاهش فعالیت های خود به دلیل کمبود برق شوند.

به نقل از کوین تلگراف، این ماینرها به خاطر فشار مقامات محلی این منطقه با طرح کاهش مصرف برق، مجبور به خاموش کردن دستگاه ماینر خود خواهند بود. 

آسیا تایمز طی گزارشی در روز 29 دسامبر اعلام کرد که در طول فصل خشک سال که از اکتبر تا آوریل طول می کشد، تامین برق در جنوب غربی چین به طور چشمگیری کاهش می یابد. به همین دلیل، مقامات محلی این منطقه در حال فشار آوردن به شرکت های ماینر بیت کوین، برای کاهش حجم عملیات استخراجشان است.

با این حال که فعالیت شرکت های استخراج به طور رسمی ممنوع است، اما در فصول بارانی سال در استان سیچوان که به لطف حجم بالای بارندگی ها در آسیای شرقی، ژنراتورها قابلیت تولید برق بیش از حد نیاز را دارند، با فعالیت این مزارع استخراج کنار می آیند.

با این حال ، در طول فصل خشک ، مقامات محلی تلاش می کنند برق کافی برای ساکنان و مشاغل محلی را تضمین کنند و بنابراین تمرکز خود را بر روی کم کردن برق مزارع ماینر بیت کوین که بیش از حد از برق برای اجرای عملیات استخراج بیت کوین خود استفاده می کنند، گذاشته اند.

 


سرکوب ماینرهای بیت کوین


خرید ماینر

مقامات چینی تنها به سرکوب ماینرها و مزارع استخراج نپرداخته اند بلکه به نیروگاه های این منطقه نیز فشاور آورده اند. دو نیروگاه برق این منطقه در ماه دسامبر به دلیل تامین برق این مزارع استخراج که مدرک قانونی ندارند، حدود 140هزار دلار جریمه شدند. 

چین که ماینرهای بیت کوین آن بیش از 66 درصد کل هش ریت شبکه را تشکیل داده اند، همچنان در حال مقابله با استخراج کنندگان ارز دیجیتالی است که به طورغیرقانونی از انرژی برق استفاده می کنند.

طی ماه اخیر، حدود 7 هزار دستگاه ماینر که به طور غیرقانونی از برق استفاده می کردند، توسط این کشور ضبط شده است. این اقدام چین در قالب طرح بازرسی از ۷۰,۰۰۰ مشترک خانگی، ۳,۰۶۱ مشترک تجاری و ۱,۴۷۰ شرکت ارتباطاتی صورت گرفت. کارخانجات، معادن و روستاهایی زیادی نیز در شهر تانگشان در ناحیه کایپینگ هدف این سخت‌گیری‌ها قرار گرفتند.

چین پیش از این نیز، خرید بیت کوین و همچنین فروش بیت کوین را ممنوع اعلام کرده بود و این معاملات به طور پنهانی صورت می گرفت. 

  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
اولین نظر را شما ثبت نمایید