خرید ماینر

0
چرا خرید بیت کوین حتی به مقدار کم، امری ضروری است؟

چرا خرید بیت کوین حتی به مقدار کم، امری ضروری است؟

دوشنبه 2 دی 1398
| 1388

شاید مدتی زیادی باشد که با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا هستید و مطمئنا تا الان خرید بیت کوین و دیگر ارزها را تجربه کرده اید. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که تازه اسم این ارز دیجیتال را شنیده اید، وقت را تلف نکنید و به خرید بیت کوین اقدام کنید. 

البته لازم به ذکر است پیش از خرید بیت کوین لازم است که اطلاعاتی را در این باره و بهترین زمان برای خرید و فروش بیت کوین و نحوه خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین را بدانید. بیش از یک دهه از خلق و عرضه بیت‌کوین، اولین پول مبتنی بر اعتماد جهانی میگذرد. در این مقاله که ترجمه ای از سایت بیت کوینیست است، قصد داریم با ذکر 4 دلیل به بررسی دلیل این موضوع که چرا خرید بیت کوین حتی به مقدار کم، امری مهم برای تضمین آینده شماست.

 

 


چرا خرید بیت کوین؟ دلیل اول: منحصر به فرد بودن


خرید ماینر بیت کوین

یازده سال پیش، خالق ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو به توضیح این موضوع که چرا این ارز دیجیتال با سایر ارزهایی که پیش از این وجود داشته اند متفاوت است. 

وقتی شما پول خود را در بانک سپرده گذاری می کنید، هیچ پشتوانه ای جر اعتماد وجود ندارد. اولین چیزی که بیت کوین را واقعا انقلابی می کند، تکیه نداشتن به اعتماد است. بعلاوه، نرم‌افزار غیرمتمرکز آن، این ارز دیجیتال را در برابر حملات مقاوم می‌سازد. به خصوص اگر این شبکه به اندازه کافی بزرگ شود.
وی پیش‌بینی کرد که اگر مردم ارزش‌گذاری بیت کوین را بر اساس محدود بودن، کارآیی و اعتماد بنفس مدنظر قراردهند آنگاه قیمت به نهایت اوج خود خواهد رسید.

ساتوشی پس از یک هفته از راه اندازی بیت کوین در ایمیلی توضیح داد:

می‌دانید، من فکر می‌کنم افراد بسیار بیشتری در دهه ۹۰ علاقمند به چنین پدیده‌ای بودند، اما بعد از بیش از یک دهه از عدم موفقیت سیستم‌های مبتنی‌براعتماد به نهاد ثالث مانند دیجی کش، مردم بیت کوین را به‌عنوان یک انگیزه گمشده می‌بینند با این حال که این اولین ‌باری است که ما در تلاشیم یک سیستم مبتنی بر عدم اعتماد [متمرکز] را امتحان ‌کنی، امیدوارم که مردم بتوانند این تمایز را ایجاد‌کنند. بله، این همان ویژگی اصلی بود که بطور بی‌سابقه‌ای مرا به خود جلب کرد. ترفند واقعی این خواهد بود که مردم به ارزش آفرینی بیتکوین‌ها وادار شوند.


بیت کوین همچنان نیز هر 10 دقیقه یکبار، با شکل گیری یک بلاک جدید بالا نگه داشته می شود و نمایش بی سابقه 99 درصدی را از زمان بهینه سازی خود به نمایش گذاشته است.

در واقع، امروز چیزی که در مورد بیتکوین کمتر قابل پیش‌بینی است، موضوع قیمت آن است. با وجود عرضه ۲۱ میلیونی تدوین‌شده برای بیتکوین، نوسان قیمت به دلیل ایجاد بیت‌ کوین جدید قابل پیش‌بینی نیست و از عرضه و تقاضا پیروی نمی کند. دارایی دیجیتالی که بر خلاف سایر دارایی‌های موجود تا به حال امکان دوبار خرج شدن برای آن وجود ندارد.

 


چرا خرید بیت کوین؟ دلیل دوم: بیت کوین به بقایش ادامه داد


خرید ماینر

بیت کوین طی سالهای حضورش، چندین بار "مرده" خطاب شده است و فاصله چندانی با صفر شدن نداشته است اما همیشه توانسته با رشد چشمگیری ناگهان از مبالغی بسار ناچیز در حد چند سنت به مبالغی نجومی پیشرفت داشته باشد. بیت کوین امروزه نیز بیش از هر زمان دیگری با امکان دستاوردهای تصاعدی در بخش توان محاسباتی، امنیت و کاربرد ظاهر شده است. 

امروزه میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان در مورد قیمت بیت‌کوین گمانه‌زنی میکنند، زیرا در سال های اخیر ارزش بیت‌کوین از صفر به ۲۰،۰۰۰ دلار افزایش داشته است. در همان زمان نوسان قیمت، استفاده از بیتکوین برای انواع فعالیت‌های اقتصادی که به‌ طور متوسط به بیش از ۳۵۰،۰۰۰ تراکنش روزانه می‌رسد مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزاران تاجر و برخی از شرکت‌های مشهور، امروزه بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت می‌پذیرند.
 


چرا خرید بیت کوین؟ دلیل سوم: کمیابی 


خرید ماینر s9

از آنجا که بیت کوین به تعداد محدود، یعنی تنها 21 میلیون وجود دارد، یک دارایی کمیاب تلقی می شود و از این جهت با طلا مقایسه می شود. عده ای نیز آن را طلای دیجیتال می خوانند. 

در حال حاضر بیش از 18 میلیون بیت کوین، استخراج شده است که مقدار زیادی از آن در کیف پولهای محدودی که متعلق به ثروتمندترین افراد جهان هستند نگهداری می شود. طبق تحقیقات اخیر، حدود 11 میلیون بیت کوین در یک سال گذشته دست نخورده باقی مانده است و این طور که مشخص است، این افراد قصد فروش بیت کوین خود را ندارند. 

با در نظر گرفتن تعداد 21 میلیونی بیت کوین و جمعیت 8 میلیاردی مردم دنیا، با تمام شدن استخراج بیت کوین، تعداد محدودی بیت کوین در دسترس خواهد بود و این امر نشان از کمیابی این ارز دیجیتال دارد. قاعدتا کمیابی این ارز دیجیتال موجب بالا رفتن ارزش و قیمت بیت کوین خواهد شد.

به گفته کارشناسان و توسعه دهندگان بیت کوین، هنوز برای پیش بینی راجع به آینده بیت کوین زود است و ارزش کلی این ارز دیجیتال به تریلیون ها دلار خواهد رسید.

 


چرا خرید بیت کوین؟ دلیل چهارم: نقش راهبردی بیت کوین

خرید ماینر

با گذشت هر روز، اثر شبکه بیت کوین و نقش راهبردی آن نیز آشکار و آشکارتر می شود. این موضوع را هم اکنون نیز می توان در پیروی آلت کوین ها از حرکات قیمت بیت کوین و وابستگی آن ها به پادشاه ارزهای دیجیتال، مشاهده کرد. این موضوع می تواند نشان دهنده تبدیل بیت کوین به شاخص محوری برای قیمت گذاری سایر ارزهای دیجیتال باشد.

همچنین به مرور زمان استفاده از بیت کوین مانند تراکنش های روزمره و پس انداز آن به عنوان یک دارایی، برای مردم، همچون استفاده از ایمیل و نرم افزارهای پیام رسان که امروزه در دسترس همگان قرار دارد، بسیار طبیعی خواهد شد. اعتماد به بانک‌ها، دولت‌ها و دیگر طرف‌های ثالث برای ذخیره پول و اطلاعات خصوصی، عملی قدیمی و بیهوده به‌نظر می‌رسد. خوشبختانه، بیتکوین تابه‌حال آسیب‌پذیرترین دوره خود را طی کرده‌است و به طرز معجزه آسایی به ثباتی نسبی رسیده است.

با توجه به این موضوع که بهترین زمان برای خرید بیت کوین، زمانی است که در قیمت نسبتا پایینی قرار دارد، پس هم اکنون که تقریبا در کف قیمت بیت کوین هستیم و از زمان اوج قیمتی فاصله زیادی داریم، شاید این ایده ی خوبی باشد که حتی به مقدار کمی، بیت کوین بخریم. به بیان دیگر خرید بیت‌کوین حتی به مقدار کم بر همگان واجب است. 

همچنین جهت خرید ماینر بیت کوین و خرید ماینر سایر ارزهای دیجیتال می توانید از اینجا اقدام نمایید.

  • نظرات کاربران
  • ارسال نظر
سعید آقایی
1398/10/2 14:53

با تشکر از سایت خوب و مطالب مفیدتون